Aila a její osud - 9.

1. prosince 2012 v 18:57 | Michaela Fabianova |  Povídky - Aila a její osud - DOČASNĚ POZASTAVENO
9.
Aila se odpotácela o pár kroků zpátky. S Ethenem už pár hodin cvičila v boji se šavlemi a on jí už po desáté porazil. Aila si povzdechla a opřela se o šavli. Ethen však zavrtěl hlavou a postavil se do bojové pozice. Aila si odfrkla.
,,I tak mě k tomu nedonutíš. Jsem moc unavená! A mám hlad!" prskla na něj pobouřeně.
Ethen byl ale tvrdohlavější. Vyrazil. Aila se sklonila před útokem na hlavu a pak vyskočila, aby se vyhnula podseknutí. Pak uskočila. A takhle to šlo dál a dál. Aila se naštvala a pak vyrazila. Podklouzla pod Ethenem a mrštností elfa začala útočit na Ethena. Ten musel vždycky na poslední chviličku uskočit, nebo se sehnout. Také údery odrážel, ale to bylo ojedinělé. Aila se usmála a podrazila mu nohy. Ethen se skácel a než se stačil zvednout, ucítil na hrudi Ailiino koleno a její šavli pod krkem.
,,Vyhrála jsi." zasípal.
Aila se zvedla a pak se usmála. Ale pak jí začali opouštět síly. Dívka se opřela o strom a začala zrychleně dýchat. Ethen si toho všiml a přikývl.
,,Pro dnešek to stačí." odpověděl a zastrčil si šavli do pochvy. Aila udělala to samé a pak společně zašli do chatky. Tam je do nosu udeřila překrásná vůně svíčkové.
,,Ach, to je vůně." povzdechla jsi dívka.
Společně se usadili u stolu. Raul, který právě položil poslední talíř se na dívku zazubil.
,,Tak přece jen to tady někdo ocení. Ethen to totiž neumí."
Společně se zasmály. Ethen se zamračil, ale pak se dal do jídla. Dívka udělala totéž. Raul si k nim přisedl a pak začal také jíst.
Později odpoledne se Aila vydala ven. Vyvedla Samuma ven, ale neosedlala ho. Nechala ho, aby šel za ní, nebo aby se na chvilku zastavil. Společně si povídali o různých věcech. Samum jí nejčastěji něco vysvětloval. Dívka se usmála. Bylo jí krásně. Pak ale pomyslela na své nevlastní rodiče. Zastavila se a povzdechla si. Musí mít určitě hrozný strach o ní. Doma byla naposledy před asi dvěma týdny. Ten čas tak letí, pomyslela si a vydala se dál. Samum si toho všiml a tak jí uklidňoval. Dívka přikývla a pohladila koně po hlavě. Ten do ní drcnul a dívka se zasmála.
,,Mě ale stále vrtá hlavou jedno - jak se může Raul měnit? Myslíš, že bych to dokázala i já? Myslím, že by mě to docela bavilo."
To nepochybně, ale to já nevím. Musíš se Raula zeptat ty osobně.
,,Máš asi pravdu. Ale, víš Samume, já se stydím. Vždyť přece ani Raula a Ethena neznáme. Jo, ty asi možná jo, ale já ne. Co když..."
Ne, to ne. Vždyť ti už párkrát zachránily život. Na to musíš stále myslet. Oni tě chrání. Kdyby byli na straně Černých jestřábů, tak by tě v klidu nechali zamřít.
,,Asi máš pravdu."
Pojď zpátky. Jsme pryč už docela dlouho.
,,Hmmm."
Tak se otočili a vydali se zpátky.
Chvilku šli v klidu, než se před nimi něco mihlo. Samum zastavil a zavětřil. V tom ustoupil a varovně zařehtal.
Pozor Ailo! To jsou Černí jestřábi!
A opravdu. Ze křoví se vyhrabali dva muži v černých pláštích, s kápěmi na hlavách. V rukou drželi meče a varovně s nimi mávali. Dívka bez váhání vytasila šavli, kterou neodkládala.
,,Myslíš, že je to ona?" optal se jeden z nich.
,,Určitě. Vždyť s epodívej na toho jejího koně. Přesně-"
Aila zaútočila. Překvapení nepřátelé jen tak tak uskočili z dosahu šavle. A pak spolu začali bojovat.
Dívka měla na své straně mrštnost a měla lehčí zbraň, ale nepřátelé měli něco mocnějšího - dlouholeté zkušenosti. Museli to být určitě nejlepší z jejich klanu. Aila zavrčela, kdž jí jeden meč škrábl do paže a ona to oplatila tím, že muže silně řízla do stehna. Muž zařval a odpotácel se stranou. Ten drhý na hvilku zaváhal, ale to už Aila měla adrenalin i v mysli. Její schopnosti se už podruhé za den probudily a ona se superrychle vyhnula ráně. Pak švihla a muž zakosílal pod sílou úderu. A dívka muže zasypávala údery. Ale jedno nečekala - že se ten, kterého řízla do stehna vzpamatuje a obejde jí zezadu. Vůbec to nečekala. Poslední, co ucítila, byla bolest ve spánku. Pak ztratila vědomí.

Samum byl natoolik chytrý, aby věděl, že tady už není nic platný. Tryskem se rozeběhnul k chatce.
Dorazil tam docela rychle. Vrazil do dveří a ty se rozletěli. Samum vběhnul do kuchyňky a omylem přvrátil stolek s vázou.
Unesli Ailu! křičel na ně.
Oba strnuly a pak se zadívali na Samuma. Ethen velice pomalu vstal a došel k Samumovi.
,,KLid chlapče, to bude dobrý."
Unesli Ailu, no tak dělejte něco!
Obrátil se na Ethena a zkusil ho kousnout. Muž jen tak tak uskočil a pak horlivě přikývll.
,,Dobře dobře. Raule, běž prosím připrvit koně. Já zatím připravím nějaké zásoby. Nebude to totiž jen na pár hodin. A také musíme zkonatktovat ostatní. Samume kdo ji unesl?"
Černí jestřáby kdo asi jiný!
,,To jsem si mohl myslet." zabručel si Ethen.
Pak odběhl do pracovny a zabouchl se tam. Samum vyšel ven. Pak pohlédl k obloze. A zoufale zaržál.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 knihofil18 knihofil18 | Web | 2. prosince 2012 v 11:21 | Reagovat

:O :O Ten koniec... páni, ja chcem pokračovanie a to hneď! Skvelá kapitola! Milujem tvoje písanie. :))

2 Michalka Michalka | Web | 2. prosince 2012 v 14:17 | Reagovat

[1]: Děkuji, já tvoje také :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama