Aila a její osud - 10

30. prosince 2012 v 13:36 | Michaela Fabianova |  Povídky - Aila a její osud - DOČASNĚ POZASTAVENO
10.
Když jsemse probrala, tak mi prolétlo hlavou - to nemůže přiložit?
chvilku mi trvalo, než jsem se rozpomněla na to, co se stalo. A když seto stalo, rozklepala jsem se jako osika. Začala jsem se tozhlížet kolem sebe. Bylo tu šero, al ei tak jsempoznala zrcadlo, které odráželo obraz měsíce, který venku svítil. Pak tu byl stůl s žilemi a se sklenicí vody. Pak tu byla postel. Tedajako lidi nevím, proč ležím nejméně tři metry od ní. Mohli mě tam aspoň hodit. Nebo jsemtak těžká?
Samozřejmě, že mi sebraly všechny zbraně. Byla mi zima. Stoupla jsem si. Trochu jsem se zapotácela, když se mi zatočila hlava. Zatřepala jsem hlavou a došla k oknu. docela mě udivilo, že je otevřené. svěží vzduch mi nachvilku pomohl získat zpět nadvládu nad mím zmateným tornádem myšlenek v hlavě. Paže mě pálila od říznutí tím jedním z jejich klanu. smutně jsem zavrtěla hlavou. Proč mě rovnou nezabili? Bylo by to pro všechny lehčí. I pro mě. Povzdecnu si a odejduod okna. K čemu mi jsou moje schopnosti, když nemůžu uletět? Představovala jsem si sokolíka, který vždycky létal za Ethenem. Pak se stalo něco, co mě doslova vykolejilo - začala jsem se smrskávat. Bollo mě to a já vykřikla.
dovnitř někdo vstoupil. Nevěnovala jsem se tomu. Něco vykřikl a přiběhli další tři. Já ucítila, jak mi roste peří a drápy ostřejší než samurajská čepel.
Tralo t jen pár minut. A pak sem se proměnila v sokola. neměla jsem čas se tím zabývat. Vyskočila jsem n okno a pokoušela se křídla přinutit k pohybu. Byli mojí součástí, ale přesto jsem nevěděla, jak s nimi.
mávej mávej ty trotle!!!! křičela jsem na sebe.
Konečně se křídla rozepjala. Ale stejně bylo pozdě. Někdo mě řízl do obou křídel a já zapískala. Pak mě někdo vzal do silných rukou a skoro mě rozdrtil. Podívala jsem se mu do tváře. Byl to Nathan.
Jen abych připoměla, kdo to je - je to ten hulvát, který se mě pokusil přeřadit na svou stranu. To se mu nepovedlo a nepovede. Nathan se na mě podívá se smutkem. Trochu měto překvapilo. Z křídel mi tekla krev a protékala mezi Nathanovými prsty. Tentokrát mě nikdoneprašil do pánku. Nikdo mi neudělal tu radost. Nechaly mě hezky trpět.
,,Zavřu jí do klece." pronese.
Někdo, kdo stojí mimo mé zorné pole mu to schválí a tak mě Nathan odnese do svého pokoje. Nevím, jestli se mám zděsit, nebo se rozplývat, ale když jsme procházely chodbou, připadala jsem sijako pták ohnivák. Jenom tak mimochodem mi prolétlo hlavou to, jestli se dokážu změnit i v něj.
Ale to už kluk ¨, který mě drží , vejde do pokoje. Když se otočí, aby zavřel dveře, uvidím kapky krve, které za se bou necháváme. Udělá se mi mdlo.
Nathan mě položí na postel. Ihned vyskčím na nohy a začnu na něj chrlit takové nadávky, že by se i dlaždič začervenal. Jenže pro něj je to jen pískání a křičení.
Za chvilku se unavím, a když zjistím, kolik krve jsem ztratila, no...není to hezký pohled. Lehnu sijako pták a zrychleně dýchám. Nathan po celou dobu něco hledá v šuplíku. Najednou vytáhne kudlu. Zblednu a smutně kníknu. Nathan se usměje a z druhé ruky mi ukáže obvazy a nit. a dezinfekci. Ježíši, kolik na mě už Ethen vyplejtval dezinfekce.
Nathan si přisedne a opatrně simě dá na klín.
,,Roztáhni křídla, prosím."
Zkouším to, ale vždy to hrozně bolí. Nathan po chvíly ztratí nervy a to křídlo roztáhne. Vyjeknu a škubnu s sebou. Nathan mě chlácholí slovy. Vážně se začínám uklidňovat. Nathan mi ránu vyčití a sešije, protože mi natrhnul svaly. Pak mi je obváže obvazem a to tím spůobem, že mije vlastně přiváže k tělu.
,,Takhle je to lepší. Aspoň neuděláš nějakou pitomost, která mě pak prozradí.
prozradí? A co jako by ho mělo prozradit?
Nathan mě dá do klece a já dobalancuju k bidýlku. Tam se usadím a ihned usnu.

Ethen s Raulem jedou na koních za Samumem. Ten je žene k místu, kde se odehrálo přepadení.
Když tam dojedou, najdou pouze šavli, v černém rubáši. Ta šavle je od krve. Ethen sesedl z koně a došel k němu. Když hochtěl vzít, jeho rka se zastavila asi deset centimetrů od jílce. Ethen nemohl dál, jenom zpět.
,,co to má ksaku znamenat?" zabručí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Michalka Michalka | Web | 30. prosince 2012 v 16:26 | Reagovat

Těch hrubek je až děsivě mnoho....bože

2 knihomolka knihomolka | Web | 30. prosince 2012 v 20:11 | Reagovat

Je.

Hezky jsi poskládala můj nápad. :-D

3 Michalka Michalka | Web | 31. prosince 2012 v 9:47 | Reagovat

[2]: Musela jsem ho trošičku pozměnit, protože Ethen nemá topení, ale jo :D

4 Ana "Knihofil18" Syringa Ana "Knihofil18" Syringa | Web | 31. prosince 2012 v 10:30 | Reagovat

Skvelá, skvelá kapitola. Ja neviem, čo by som v takej situácii robila. Kedy bude ďalšia? :D

5 Michalka Michalka | Web | 2. ledna 2013 v 10:30 | Reagovat

[4]: Asi možná dneska. Ale nemůžu to slíbit

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama