Pán Moci - 26. + video!

9. června 2012 v 21:00 | Michaela Fabianova |  Povídky - Pán Moci
Tak a je tu víkendová prémie! O víkendu je času dost, tak proč ne mít delší kapči? Tak si tuto vychutnejte!

26.
Will

,,Sakra! Kolikrát vám to budu muset ještě vysvětlovat?!" Vyjel sjem na hlouček posedávající u stolu s šálkem čaje. Všichni se mě už po sté ptali, proč jsme ho jsem přinesl. A já furt dokola a dokola jim říkal, že o Deem ví věci, které nám mohou pomoci. Samozřejmě Machiavelli postával hnedle v rohu kuchyně a tak jsem nesměl říct, že přísahal. Brzy to ale bude nezbytné. Stín se mnou soucítil a kdyby byl jen o trošku větší, tak by mohl vyjednat ticho. Všichni se na mě dívali s otázkou v očích a to mě ještě více rozčílilo. Samozřejmě Nicolas se ke mě nepostavil, aby zatajil náš rozhovor, ale ani se nezapojoval do debaty, protože se bál, že by si ho Stín připočítal do hloučku tupců. Row a Perenela tam seděli a dívali se na mě, jako bych přišel z jiného světa. Protočil jsem oči a pak je zavřel. Rozpojil jsme svou mysl a probojovával jsemm se obranami až k jejich nitru. Dával jsem si ale pozor, abych se nenapojil na Machiavelliho mysl. Zamračil jsem se, když jsem si přečetl pár osobních věcí o mě, které ti radši říkat nebudu. A tak jsem jim začal vyprávět od okamžiku, kdy mě unesl až po ten, co jsem vešel do kuchyňky.Brzy všichni pochopili. Ve své mysli jsem necítil žádnou jinou. A byl jsem za to rád. Pak jsem si celý zřízený sednul a dal se do pití.

Row

Po toom, co mi to Will vysvětlil jsem konečně pochopil a všechny obavy zmizeli. A já měl zase klidnou duši. Pak, když Will konečně dopil poslední šálek čaje, Nicolas s Machiavellim si přisedli a Nicolas konečně začal vysvětlovat, co to jmelí znamená.
,,Jmelí není jen nějaká bylina, či co to je, ale je to magická květina, která znázorňovala vždy mír. Tato magická rostlina ale musela mít předky. Pravá a první květina jmelí stále žije, ale u elfů. Tato květina vám zodpoví všechny odpovědi na vaše otázky, které máte. Je to celkem jasné. Teda vědma mi to vysvětlila a já vám to jen přeložil do znění, kterému rozumíte. Tak, a vaše cesta je u konce. Měli byste se vrátit. Snad se ještě někdy setkáme." Nicolas se zvedl a já také.

Nicolas

Po tu dobu, co se u nás zdrželi jsem si chlapce oblíbil. Od Pereneli jsem zjistil, že se určitě setkáme.Bylo mi těžko u srdce. Věděl jsem, co před chlapcem stojí, ale neměl jsem tu sílu mu to říct. Teď už stál, připravený na cestu zpět. Row ke mě přistoupil. Já mu podal ruku a on ji pevným stiskem vzal. Potom Row přešel k Perenele. Místo, aby si dali taky ruce, se k němu Perenela přitiskla. ,,Budete nám chybět. a dávej pozor na chlapce." varovala Perenela Rowa. Ten jen přikývl. Pak ke mě přiklusal Will. Přátelsky do mě drcnul a pak se poklonil. Já také. Potom Will přešel k Perenele a ona se usmála a obejmula ho kolem svalnatého, uhlově černého krku. Will jen zavřel oči a z jeho oka vytekl - no ne! Uhlově černý diamant! Spadl na dvorek. Perenela ho zvedla. Najednou jsem uslyšel Willův hlas.
,,Tenhle diamant mi řekne, když bude jeden z vás v nebezpečí. Pak se rozzáří, když budu na blízku. Opatrujte ho!" Pak přiklusal k Rowovi, ten se mu vyhoupl do sedla. Will se vzpjal a zařehtal. Roztáhl křídla. Pak kopyty dopadl na zem a rozeběhl se. A než jsem se nadál, byl pryč...

Konec 26. kapitoly

Tak a dám sem i video!!!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám tato povídka?

Ano 61.1% (58)
Ne 38.9% (37)

Komentáře

1 Knihofil18 Knihofil18 | Web | 9. června 2012 v 21:53 | Reagovat

znovu skveláá kapča... potlesk. :))

2 Zizi Ingen Zizi Ingen | Web | 10. června 2012 v 16:12 | Reagovat

Moc dobrá kapitola a dost dobrý video.
Jestli ti to nevadí, přihlásila jsem tě do soutěže o blog roku, kde můžeš vyhrát i docela slušné ceny!
Přeji hodně štěstí!
http://blogroku.blog.cz/1206/blog-roku-2012#komentar100697125
(Je to asi 1373 komentář od z hora)

3 Michalka Michalka | Web | 10. června 2012 v 20:04 | Reagovat

[1]: Děkuji

4 Michalka Michalka | Web | 10. června 2012 v 20:05 | Reagovat

[2]: díky moc Zizi. Určitě se budu snažit :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama