Pán Moci - 22.

3. června 2012 v 13:43 | Michaela Fabianova |  Povídky - Pán Moci
Tak a máme tu dalšíí díl. Nevím co k tomu přidat :P

22.
(Will)
Sedl jsem si k šálku čaje, který přede mě postavila Perenela. Nicolas seděl naproti mě a zaujatě si mě prohlížel. Row, který seděl po mé pravici si neustále prohlížel Nicolase, ale ten asi o něm nevěděl. Když se Perenela konečně posadila a přerušila ticho, byl jsem jí za to vděčný.
,,Tak, určitě jste sem nepřiletěli pro nic za nic, viďte? Myslím, že vás sem dohnala Věštba. Ano, to je jí podobné." Teď jsem totálně nevěděl, o kom či čem mluví. Asi něco v mé tváři jí vyzradilo, že nevím o co go. Usmála se ještě více a pokračovala. ,,Věštba je vždy nějaká předpověď, která mluví o daném člověku a jeho cestě. A vždy, když si někdo vyslechne Věštbu o sobě, jde se zeptat někoho, kdo je tu na Zemi již celá staletí. Někteří, většinou páni, jdou za Palamédem. Jiní zase jdou za mnou či Nicolasem. Anebo také ti věřící se jdou modlit do chrámu a přes ten chrám je poslouchají bratři Poseidón, Hádes nebo Zeus. Ty se většinou zjeví pak ve vašich snech. Wille, určitě jsi slyšel o Rowlingové, že? A určitě jsi někdy slyšel o Patronech že? Oni existují.. Každý člověk má svého patrona. Třeba já mám lišku, Nicolas má draka, u Rowa si nejsem jistá." Přestala a podívala se na Rowa. Ten se jen usmál a pronesl jediné slovo. ,,Gryfa." To mě překvapilo, co mám asi já? To si musím později vyzkoušet. Perenela ale pokračovala. ,,Rowlingová je jedna z nesmrtelných. Hraje loutku u jednoho mocného, ale hodného boha, který ji propůjčil nesmrtelnost. Nikdo neví, jak se jmenuje či kde se krývá a jak vypadá, ale Rowlingová ano. Jednnou jí nařídil, aby vytvořila knihu, kde se vyskytnou jeho vymyšlená kouzla. Ona to s radostí přijala a vytvořila a teď se podívej, jak si žije!" A rozesmála se. Mě tento příběh tak fascinoval, že sjem se zapoměl smát. Takže Rowlingová je nesmrtelná! Ale jáá chtěl zjistit, co je můj Patron. Co je moje oblíbené zvíře? Na to jsem nedokázal odpovědět. Row si odkašlal a já málem nadskočil. ,,Zpět k Věštbě. Prosím." Perenela přikývla, ale než stačila cokoli říct, Nicolas ji předběhl. ,,Wille, určitě jsi slyšel Věštbu, která mluví o tobě. Ale teď, určitě ti leze na mozek poslední verš, že? I mě to dělá velké problémy, ale na tuto otázku ti odpoví jen jediná kniha na celém světě. A ta leží zde." A ukázal na měděnou vazbu Kodexu. Já jen vykulil oči. Row se usmál. ,,Na jaké z 21. stran je ta o Věštbě?" Nicolasovo obočí se jemně stáhlo k sobě. ,,To musí chlapec najít sám." S posvátnou úctou zvedl knihu a položil ji přede mě. Já nani sáhl a kolem se ihned prolila stříbrná aura. Neboli moje aura. Když se Kodexu dotkl Nicolas, domov provonila máta a jeho aura dostala jasně zelený odstín. Já měl za vůni čerstvě orosenou trávu a les. Byl jsem na to hrdý. Otevřel jsem Kodex a zalistoval jsem v něm. Písmena se mi hýbala před očima a já najednou na jedné straně zastavil a začetl se.

(Nicolas)
Sledoval jsem toho zachmuřeného muže, který seděl šikmo naproti mě. Row byl takový tajemný, ale když promluvil s chlapcem, vždy z něj přímo čišela otcovská láska, ale já nechápal proč a bylo mi to celkem jedno. Já mám Perenelu a dvojčata, o která se teď musím starat - Sofii a Joshe. Ty jsou legendární dvojčata, Slunce a Měsíc. Teď jsem jim dal dva dny volno. Perenela mi totiž předpověděla, že v těchto dvou dnech sem přijede posvátná návštěva. Neptal jsme se na podrobnosti, znám ji až moc dlouho na to, aby přede mnou něco ukryla, ale každým dnem mě něčím překvapí. Třeba dnes mě překvapila velmi dobrým čajem, na který si ona stěžovala, že se jí hnusí. Z myšlenek mě probral až Row, který se mě hodlal na něco zeptat. ,,Slyšel jsem o legendárních dvojčatech, Slunce a Měsíce. Řeknete mi o nich více?" Trochu překvapeně mi vyjelo jedno obočí vzhůru. Já se usmál a začal jsme mu vyprávět má dobrodružství s nimi. Perenela měla teď zamlžený pohled, takže asi má zase vidinu, pak mi ji řekne. Ale to, co se stalo mi vydralo vzduch z plic. Ona promluvila! ,,Přicházejí nesmrtelní. Přichází Dee s Machiavellim. Musíme se dostat pryč!" A jak jsem uviděl, Will věděl co dělá. S KOdexem v podpaží vyběhl ven a tam se přeměnil. Já bežel za ním. Já ještě neměl své druhé já. Row použil kouzlo, které připravilo Willa na cestu. Kodex ležel vedle něj. Já ho vzal, Perenelu jsem vyhodil do sedla a pak jsem sám vylezl. Row chytil otěže a pobídl Willa. Ten se tryskem vyhnal ze dvora a pak uličkou pryč. Vítr mě šlehal do tváře. Za cellých 665 let jsem nejel tak rychle. Bylo to krásné a zároveň děsivé. Před námi se objevili dva muži. Jeden byl malý a trochu tlustý - Dee. Ten druhý byl vyšší a hubenější, s úsměvem na rtech, který rychle zmizel, když uviděl mně s Perenelou - Machiavelli. Will je jen tak tak nekopnul kopytem když vystřelil k obloze, asi věděl, kam nás odvést do bezpečí, ale já ucítil, jak kolem mého ucha prolétl žlutý elektrický míč, který páchnul sírou a tak jsem začal bojovat s Deem, zatímco Perenela bojovala s Machiavellim. A tak jsme stoupali dál a dál.

Konec 22. kapitoly
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám tato povídka?

Ano 61.1% (58)
Ne 38.9% (37)

Komentáře

1 Knihofil18 Knihofil18 | Web | 3. června 2012 v 14:46 | Reagovat

Znovu skvelá kapča. ;) ;) Poseidon, Hádes, Zeus - ako u Percy Jackson? ;))

2 Zizi Ingen Zizi Ingen | Web | 3. června 2012 v 19:57 | Reagovat

Starořečtí bohové, jo? Tak to se mi moc líbí :DD Jen tak dál...

3 Sanny Sanny | Web | 3. června 2012 v 21:08 | Reagovat

Dokonalost!!!

4 Michalka Michalka | 5. června 2012 v 9:42 | Reagovat

[1]:Podobné, lae ne stejné :P

[2]:JJ určitě tam dám i jiná :D

[3]: Díky Sanny

5 onlinethevampirediaries onlinethevampirediaries | 8. července 2012 v 23:23 | Reagovat

Velice velmi podobne knize TAJEMSTVI NESMRTELNEHO NIKOLASE FLAMELA.            
Ale jina supr!!!

6 Michalka Michalka | 11. července 2012 v 18:06 | Reagovat

[5]: Tajy to znáš? Jen sjem chtěla na toto trošku upomenout. Jsme moc ráda, že je tu někdo, kdo toto četl :D

7 onlinethevampirediaries onlinethevampirediaries | 15. července 2012 v 13:21 | Reagovat

Jak bych mohla nečíst tak dobrou knihu???
Už jsi četla 5 díl(VÁLEČNÍK)???

8 Michalka Michalka | 15. července 2012 v 20:29 | Reagovat

[7]: Jo četla. Krásný a jsme fakt edočkavá na poslední díl Kněžka. Já se nemohu dočkat...

9 onlinethevampirediaries onlinethevampirediaries | Web | 16. července 2012 v 22:06 | Reagovat

Kdybych řekla že se neťeším tak by to byla prach sprostá lež.

10 Michalka Michalka | 17. července 2012 v 15:09 | Reagovat

[9]: :D No jo, ale dlouho jsem to už nečetla, ale mám práci a ta je důležitější

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama