Pán Moci 4. kapitola

9. května 2012 v 20:25 | Michaela Fabianova
Tak a konečně tu máme další kapitolu :)

4.
Kulhala chodbou. Šaty měla roztrhané a ruku měla od krve. Ve svých hnědých vlasech měla větvičky a listy. Ruku si radši tiskla k hrudi, aby zastavila krvácení. Právě to chtěla vzdát, když před sebou uviděla chlapce s Rowem, jak si povídají, oba od mouky a Row od těsta a mezi očima měl bouli. Přiběhla k nim a než stačila cokoli říct, Row vytáhl obvazy a začal ji ošetřovat. Will přistoupil blíže. "Ahoj."
"Ahoj, ty jsi asi ten noví kluk - Will, že?"
"Ano. A jak se jmenuješ?"
"Já. Anežka." A uchichtla se. Will zrudl. Anežka sebou trochu škubla, když Row začal pokládat obvaz.
"Udržuj ji v hovoru, jinak sebou bude mlít jak nevím co." Will přikývl. "Jak to, že m znáš?"
"Jsi tu teprve pár hodin a už jsi slavný jako nevím kdo. Vždyť ses postavil drakovi Wuzyrovi. Myslím, že asi kvůli tomu, jsi slavný. Ale také si myslím, že tě odněkud znám. No to je jedno." Row konečně dodělal obvaz na ruce a začal Anežce vyndavat z vlasů větvičky a lístky. "Kde jsi proboha byla? Takhle být ušmudlaná a ještě spoustu dalších věcí. Tss." Will se najednou otočil a pčiknul si. "Máš silný parfém." Zašeptal. Anežka povytáhla obočí. "Já nemám žádný parfém. Proč?" Will si odkašlal. "Protože se z toho asi..." Dál to nedokončil, protože vystřelil na pasnké záchodky. Anežka s Rowem se na sebe podívali. Row pokrčil rameny. Nasál vzduch a jen zvedl obočí. Po chvilce se stále zelený Will vrátil. slabě se na ně usmál. "Lesní odér. A pěkně silný. Co si sakra dělal v lese a takovou dobu?" Anežka překvapeně zamrkala. "Jak víš, že jsem byla v lese?" Will pokrčil rameny. "Vy to necítíte? Lesní odér. To zanechává les za každým, kdo tam dlouho zůstane. Já být tebou, ihned vystřelím do koupelny, jinak to nebude jen záchod, bude to omdlení." Row se k němu otočil, aby skryl úsměv, který se mu vyloudil na rtech. Bohužel will si toho všiml. "Co je tu vtipného?"
"Ale nic, jen ta vaše konverzace." Will nad tím pokrčil rameny. Anežka se usmála a pak pomalu odbelhala do koupelny. Row se k němu otočil. "Wille, v noci u zadního vchodu. Budu tam na tebe čekat. o půlnoci." A pak odkráčel pryč. Will teď vystřelil do jídelny. Vzal si něco k jídlu a pak si přisedl k Iris a Rikovi. "Ahoj, tak jsem tady." Řekl udýchaně. Iris a Riko se usmáli. "My víme. Ehm...Wille, jsi v pořádku?" Will se na něj podíval a když si přičichl k zelenině, málem se pozvracel, jak byl ten smrad zkažené zeleniny silný. "Hlavně nejezte tu zeleninu, je zkažená." Řekl varovně. Právě zachránil oba dva, kteří si právě dávali do úst plnou lžíci zeleniny. Ihned ji odhodili a bohužel na učitele černé magie. Zelenina mu skončila na hlavě. Lžíce dopadla na zem a všichni ihned zmlkli. Podívali se k učitelskému stolu a pak vyprskli smíchy. Jen Will byl zahloubavý ve svých myšlenkách a tak se nesmál, naoupak, tvářil se stejně vážně. ěkdo mu najednou dal ruku na rameno a Will sebou škubl. Jeho šílené srdce se pomalu vracelo do klidného rytmu když zjistil, že to byl Riko. Ukázal na učitele a Will teď musel doslova sprintovat na záchod, protože přišla další vlna zápachu a tím i neposlušné žluči a zauzlíkovaného žaludku.

Will už jakoby spal. Právě kostelní zvon odbyl půlnoc. Will se nepřevlékal. Pomalu vstal. Obul si boty s měkkou podrážkou a pomalu vyrazil. Šel tiše. Splýval se zdmi a stíny, vyhýbal se světlu. Po chvilce dorazil k zadnímu vchodu. Jak Row slíbil tak dodržel. Stál u nich a potom do nich strčil a oni se pomalu otevřeli. Pak začali skřípat. Willovi se zastavilo srdce. Pomalu nahlédl ven. Tam bylo mrtvo. Vyšel a za ním Row. Pak spolu zašli do lesa.
Šli už sakra dlouho, když Row konečně zastavil. Will se mu podíval přes rameno a uviděl 4 lidi, kteří seděli v kruhu kolem zeleného ohně, což Willa vykolejilo. Byli to dvě ženy a dva muži. Kolem ženy s ezlatými vlasy povlával vítr. Kolem muže s černými vlasy se tvořila voda. Kolem druhé ženy s hnědými vlasy zem pukala. A kolem šedivě vlasého muže se tvořil oheň, který spálil všude kolem něj. Všichni se jako jeden otočili a zvedli se. Rowovi se uklonili. "Vítejte." Řekli. Row se postavil vedle Willa a řekl. "Ta zlatovlasá žena je Anabeth. Ten šediví muž je Nikolas Flamel. Ta hnědovlasá žena je Perenela Flamelová. Ten černovlasý muž je Palamédes. Zavři tu pusu." Zašeptal. Will ji ihned zavřel. Teď Row promluvil ke čtyřem nesmrtelným. "Vítejte! Toto je chlapec z proroctví! Jmenuje se Will! Žádám od vás, abyste v něm probudili jeho schopnosti a předali mu magii vody, větru, ohně a půdy!" Všichni jako jeden přikývli. Přistoupili ke chlapci a vzali ho. Nikolas udělal ohnivý kruh. Will do něj vstoupil. 4 lidi se kolem postavili, vzali se za ruce a začali něco prozpěvovat. Najednou Willovi zahučelo v hlavě a na to se ze srdcí přítomných začali řinout různě barevné pruhy.Ty přímo narazili do Willa. Ten se ale ani nehnul. Pomalu jeho tělo vsakovalo všechny živli a s tím i vzpomínky a vědomosti. Brzy vše ustalo. Všichni kolem najednou zestárli. Ale sámli se. Willa najednou zasáhli vůně. Nikolasova máta. Perelenin bezinek. Palamédův anýz. Anabethina růže. A Will najednou ucítil i svoji oblíbenou - svěží lesní odér. Pak se podíval na své ruce. Kolem nich proudila stříbrná aura. Row stál opodál, takže Will nic nezjistil. Zase. Každému se uklonil. Ty se usmáli. "Nám se nekloň. To spíš my máme být poctěni, že jsme tobě předali naše vzpomínky a vědomosti. Neboj, nemáme ztrátu paměti." Řekl Nikolas. Will se usmál. "Děkuji moc." Potom se vrátil k Rowovi a společně se vrátili. Najendou Will zakopnul a sletěl na zem, ale než to stačil udělat, na zem nedopadl. Pod jeho tělem se vytvořila vzduchová bublina. Will překvapeně zamrkal. "Rowe. Co to má znamenat?"
"Projevili se tvé schopnosti." Will přikývl. Teď šli právě domů, když se za nimi ozval hlas. "Myslím, že máte průšvih. Oba dva. a bez zranění nevyváznete." Will a Row se otočili a oba dva zalapali po dechu...

konec 4. kapitoly
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sanny Sanny | Web | 10. května 2012 v 13:52 | Reagovat

Konečně další kapitolka miluju tuhle povídku o willovy Iris Wuzyrovy (nevím jak se ten drak jmenoval přesně) apod. :-D

2 Michalka Michalka | 10. května 2012 v 14:15 | Reagovat

[1]: Ano. Wuzyr. Trefila ses :) Díky za pochvalu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama