Pán Moci 3. kapitola

8. května 2012 v 9:46 | Michaela Fabianova |  Povídky - Pán Moci
Tak a máme tu další pokračování. Mám teď ráno volno, takže si napíšeme další díl. Přeji hezké počtení :)

3.
Will nestačil ani mrknout, když jeho noví učitel vytáhl luk s šípem, zasadil šíp a vystřelil. Elfovi to zasáhlo stehno a on se skácel. Row vyndal provazy a pak elfa omráčil svázal ho a dal ke stromu, ale nejdřív ho prohlédl. Našel jednu dýku v rukávu. Row se podíval na Wila, který byl stále šokovaný tím, že ho elf chtěl zabít ale taky byl zvědavý, jaký hlas má, protože knihy říkají, že elfové mají krásný, zpěvavý hlas. Ale teď by asi nejradši utekl na druhý konec světa. Elfové neexistují. Nikdy by ani neměli. Stejně se ale zeptal."Kdo...Kdo to je, učiteli?" Row s ena něj podíval a ukázal, aby si sedl. "To je Temný elf. Sice tohoto neznám, ale jeho úkol ano. Jeho pán se dozvěděl, že se proroctví začíná naplňovat. Sice by se to mohl dozvědět již před čtrnácti lety, ale to jsi nikdy nevstoupil do Werleského lesa. A už vůbec. Já ti zakazuji chodit do zřícenin, jsou tam desetkrát horší věci, než si dokážeš představit. Ty jsi naše spása." Will jen překvapeně zamrkal. "Co...cože jsem?"
"Ach Wille, s tebou to bude hodně těžké. asi nic nevíš konkrétně o tomto světě, co?"
"elfové a Draci tady nemaj co dělat. ak co tady dělaj?!"
"Wille, uklidni se. Povídal jsme ti o druhém světě. A ten svět nahoře je tak trochu jiný. Nejsou tam žádný auta, mobili nebo co já vím ještě. ale zase tam mají draky, jednorožce, elfy, skřítky, čaroděje a kouzelníky a co teprve - prastaré Zlo. To tam zatím drží, aby nevstoupilo na náš svět, ale bude to brzy, pokud ho nezničíš,, vše je ztraceno." Will jakoby dostal ránu do hlavy. Začala se mu točit a najednou uviděl obrazy -
Všude zelená krajina a lesy. Po loukách se probíhali jednorožcové a v mracích létali různé druhy draků. Elfové se smáli a zpívali jabloním.
Pak se ale obraz změnil -
Elfové a jednorožci a ve vzduchu draci se seskupili k sobě a vytasili své zbraně. Draci oheň a drápy, jednorožci svou sílu a magii a elfové svou mrštnost s meči a inteligencí. Pak přiběhli ostatní a dokonce i lidé. Pak vyrazili proti jednomu jedinému člověku, ale ten je jen mávnutím ruky srazil k zemi. Až na jednoho Horgana. Ten běžel dál a dál a pak už stál tváří v tvář samotnému Zlu. Napřáhl luk a vystřelil. Šíp překonal všechny obrany a...
Will se s trhnutím probudil. Byl zpocený a ležel na zemi. Row se na něj ustaraně díval. "Není ti nic?" Will zavrtěl hlavou. Potom zachraptěl, protože mu vyschlo v krku. "Viděl jsem obrazy. Něco jako vzpomínky, ale tohle se mi ještě nikdy nestalo. Byl jsem na hezkém místě, vše bylo v souladu. Draci s elfy, elfové s jednorožci a najednou ten svět zčernal. Všude všechno ovapdlo a najednou se zjevil sám pán Zla. Všichni se snažili dostat aspoň o krok blíž, ale on je všechny smetl. Až na jednoho. Ten měl asi ochranu, co já vím. Přišel k Zlu a vystřelil duhový šíp. Dál už jsme neviděl nic." Row se mračil, jak mu to jen jeho pleť dovolovala. Pak řekl. "To co jsi viděl, byla budoucnost. Tvoje budoucnost, ale to teď sem nebudeme zatahovat. Pojď, je čas k obědu." a odvedll Willa pryč. Elf tam stále ležel opřený o strom a svázaný.

Will vešel do jídelny. Všude byl někdo, až na stůl, kde seděli jeho přátelé a teď na něj mávali. Will si došel pro jídlo a přisedl si k nim.
"Tak jaké to bylo?"
Will se nadechl a vyprávěl jim celou první hodinu. Když jim to dovyprávěl, oba dva na něj civěli, jako by spadl z nebe. Po chvíli Iris řekla. "Row mi jednou říkal o proroctví, ale neřekl mi znění. Říkal jen, že jde o chlapce, který s esem přihlásí a bude muset zachránit svoji zemi. To je záhul. Máš na svých bedrech takové poslání. To ti přeju všechno mé štěs..."
"Ne! Nic takového neříkej. Mohl bych ho použít později, ale teď, kde to jsem? Tohle jako škola nevypadá."
"Seš v Přírodní akademii. Tvůj učitel na všechno možné bude Row a zase jen Row. Teď máš hodinu vaření."
"Vaření?"
"Ano, vaření. Každý, kdo se chce vyučovat v Horgana se mus..."
"Horgana? Hele já nevím o čem to tu mluvíte ale teď jsem ještě zmatenější než před sekundou." Iris a Riko si mezi sebou něco pošeptali a pak řekli. "Wille. Ty jsi Vyvolený k záchraně Světa. Proroctví o tobě mluví jako o nejmocnějším kouzelníkovi všech dob. Pokud se tomu vzepřeš, tvůj osud a osud celých světů upadne do moci Zla a řekneme ti, že to není dobrá volba. Jen ty nás můžeš zachránit." Will jen překvapeně zamrkal. Pak pomalu přikývl, protože mu to začalo dávat smysl. Najednou mu někdo dal ruku na rameno tak silně, že se přikrčil. Obrátil se a málem nadskočil. Přímo proti jeho tváři byla tvář jednoho z učitelů. Byl černovlasý, pleť měl jako by nechodil roky na slunce, nebo vůbec, ajko by se mu vyhýbal. Ale stisk měl silný. "Vítám tě tu, Wille. Jmenuji se Quer. Jsem učitel v obraně proti černé magii a zranění, způsobená černou magií. Kdbys chtěl, můžeš na hodinu přijít. Je zítra ráno." A potom odešel. Will se zvednutým obočím podíval na přátele. Ti byli bledí. Iris ze sebe vysoukala. "Na jeho hodinu ti zakazuji chodit, Wille. Ano, je to sice učitel, ale řeknu ti, jen fakt blázen by na ní chodil." Will přikývl. "Tak večer kamarádi. Ve společenský místnosti." A odnesl tác a odešel.
Hodina vaření ubýhala katastrofálně. Nejdřív Willovi vybouchla mouka, takže Rowa i jeho zasypala a tak vypadali jako sněhuláci. Potom, když hnětl těsto, se mu to začalo přichytávat na ruce a Will zpanikařil a těsto pak skončilo na Rowově hlavě. Pak musel Will nakrájet ořechy. will do nich chtěl píchnout, ale oni odlétli a Rowovi přímo mezi oči. Ten jen překvapeně zamrkal. Potom Willovi ulítl další a tomu už se díky bohu Row vyhnul. Pak Will měl dát nově udělané těsto s ořechy do pece. To se mu konečně podařilo, ale když se otočil, málem omdlel. "Toho bude hodně na uklízení."
"Ano, to bude, ale Wille. Naučím tě kouzlit. Dívej." Natáhl ruce a kolem něj začala procházet různě barevná světla. natáhl ruce a z jeho prstů se začali linout chomáčky barevné mlhy (konkrétně to vonělo po mátě a byla to železně šedá barva) která se začala míhat po omoukovaným nábytku. Za chvilku bylo vše čisté a Row málem upadl, kdyby ho Will nezadržel, ale ten pod jeho vahou bohužel spadl. Row ho z posledních sil vyttáhl do židle a pak z heknutím se posadil také. "Wille. To co kolem mě září, je aura. Má různé barvy a vůně a každý si mlže vybrat. Ale ne ti se černou, zlatou a stříbrnou. Tyhle tři jsou nejsilnější na světě a já neviděl ještě žádnou a to tu jsem už ... mno hodně dlouho. Ehm, mohu ti sáhnout na rameno?"
"ale jistě? Proč?" Ale než to stačil doříct, vystřelila k němu ruka a dotkla se ho. Podél Willa se začala linout čistě Stříbrná aura a místnost provoněla vůně luk a lesů. Row se ohromeně díval na sílu aury. Byla obrovská. "Je čas probudit spící Moc." A Will začal mít neblahý pocit, že to bude bolet.

Konec 3. kapitoly
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zizi Ingen Zizi Ingen | Web | 8. května 2012 v 11:16 | Reagovat

Jako vždycky nádhera! Tahle kapitola se ti opravdu moc povedla! Možná, že byla o trochu lepší i než ta předchozí...

2 Michalka Michalka | E-mail | Web | 8. května 2012 v 11:18 | Reagovat

[1]: Díky :) Ráno je moudřejší večera :)

3 Sanny Sanny | Web | 8. května 2012 v 14:08 | Reagovat

Ten jeho učitel asi v lukostřelbě vyniká... ale fakt hooooodně .-) jen trochu chudák ten elf nejdřív ho zasáhne.. to je v poho .. pak omdlý.. fajn přežiju, ale ještě ho svážou :-D

4 Michalka Michalka | E-mail | Web | 8. května 2012 v 18:58 | Reagovat

[3]: Musí. ano, Row v tom opravdu vyniká. Ale bylo nezbytné ho svázat. Nikdy nevíš, kdy se proberou. Elfové  vynikají v maskování probuzení. Jsou v tom mistři. A pozor, je to Temný elf :D

5 Knihofil18 Knihofil18 | Web | 14. května 2012 v 20:26 | Reagovat

Páááni!! Nemám na to žiadne výtky, len samú chválu. :) Píšeš úžasne. :)

6 Michalka Michalka | Web | 15. května 2012 v 19:16 | Reagovat

[5]: Děkuji moc, určitě si tě napíšu jako skvělou blogařku :DD

7 Ann Ann | 21. dubna 2013 v 22:06 | Reagovat

Quer mi trochu připomíná Snejpa - chudák Will.
To s tou moukou a ořechama mě dostalo!
Prostě super kapitolka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama