Pán Moci - 13. kapitolka

18. května 2012 v 15:14 | Michaela Fabianova |  Povídky - Pán Moci
Máme tu pokračování 12. kapitoly. Včera jsem to musela zkrátit kvůli večerce a tak se omlouvám. Přeji jako vždy pěkné počtení!

13.
Procházel se stíny. Už delší dobu cítil jejich pach a hlavně pach Moci. Ten kluk,, co po něm vystřelil byl ten, jehož Věštba se dotkla. A on ho chtěl. Teď už konečně narazil na jejich tábor. Z ohně se ještě kouřilo a hlídka ležela u stromu a spala. Vlkodlak se podle pachu smrtelně rychle zorientoval a za chvilku už kráčel k hromádce oblečení, kde spal ten kluk. Být Vlkodlakem má spoustu výhod až na jednu nevýhodu - jste strašně velcí a v létě se potíte. Jen malinko. Vlkodlak natáhl své drápy ostré jako břitvy a vzduch proťalo zasvištění a pak klukův výkřik. Vlkodlak ihned vběhl do lesa...

Will se ihned probudil. Svíral si bok. Z pod prstů mu crčela krev. Will jen sýpal, nedýchal skoro. Riana byla hned na nohou a pak u něj. Podívala se mu na bok a pak málem omdlela. Zburcovala L'rasse a Rowa a za chvilku kolem něj stály a ošetřovaly ho. Willa nakonec bolest přemohla a on upadl do bezvědomí...

Row byl celý bez sebe. Ruce se mu třásly a on věděl proč. Stejnou reakci viděl i u L'rasse a Riany. Za chvilku měl Will bok ošetřený, ale Row věděl, že musí dostat péči, která je na Akademii. Zapálil oheň a sedl si k němu. Za chvilku byl čaj hotoví a všichni tři kolem usrkávali nápoj, aby se zahřáli. Po chvilce Row promluvil. "Jeden z nás musí dopravit do Akademie a já nevím, který z nás by to měl být. Umíte nějaké kouzlo na zakulacení uší nebo tak něco?" A podívaal se na Rianu a L'rasse. Oba přikývli. "Ve škole nás to učili, kdyby jsme byli ve smrtelném nebezpečí, nebo bysme měli být špehy u lidí. Půjdu tam já." Riana začala zářit krásně zeleným světlem a za chilku už něco mumlala. její uši stráceli špičky a za chvilku už byli kulaté. Riana se podívala na Rowa a L'rasse a oba se zasmály. Znali Rianu se špičatýma ušima a tohle pro ně bylo moc. Po chvilce se Riana zvedla a došla k Willovi. Pohladila ho po tváři a pak ho opatrně zvedla. Stejně zaskučel bolestí. Riana se vyhoupla do sedla svý čistě bílé klisny a jediným pohybem poznala, že musí spěchat a závodit o chlapcův život. Isdriela (tak se jmenovala ta klisna) vystřelila jao šíp a nic po ní nezbylo. Rianě vítr cuchal vlasy, ale ona tomu nevěnovala pozornost. Dívala se vpřed a Willa si tiskla k tělu. Isdriela byla rychlá, ale jakoby létala. Riana necítila žádný náraz. Ani se nedivila. Po chvvilce se vynořili před branami Akademie. Hlídka se na ni podívala.
"Kdo jste?" Zamumlali
"Jsem Mirinda a nesu zraněného z vaší Akademie." Hlídku tahle zpráva zburcovala a oba výslovně vykopli dveře. Riana pobídla Isdrielu a ta vyběhla k Akademii. Před branou zastavila a Riana vrazila do Akademie. Všude byla tma a ticho. Riana vyběhla do schodů a zastavila se přede dveřmi, kde bylo napsaáno Léčebna. Riana otevřela a vstoupila. Z dveří na proti vyběhla sestřička a začala křičet.
"Už je dávno poo večerce! Co tady chce-"
"Nesu zraněného." Konstatovala Riana. sestřička ihned zmlkla a podívala se na prosakující obvaz, který se zatím zbarvil do ruda. Sestřička vyjekla a ihned ukázala Rianě, aby ho odnesla na lůžko. Tam Willa převlékly a Riana se otočila, když mu sestřička svlékala kalhoty. Když na ní houkla, otočila se zpět a sestřička ihned vyhrnula pyžamové triko. Obvyz sundala a přitom říkala. "Výborná práce. To určitě udělal Row." Riana přikývla. Nechtěla přiznat, že mu pomáhal i elf. Po chvilce byl Will mimo nebezpečí smrti. Riana se uklonila a poděkovala, ikdyž byla hodně velká, jen tak tak se vešla do dveří. Sestřička zrudla a řekla. "To nestojí za řeč." Riana se otočila k odchodu, když do dveří vběhl nějaký mužík. Sestřička se usmála. "Ahoj Quere." Mužík jen kývnul hlavou a potom mu pohled sjel na Willa. I v měsíčním světle bylo vidět, jak z něj barva pomalu mizí. Div se neskácel k zemi. "Sandro, Will potřebuje maximální péči a ostrahu."
"Ale proč..."
"Je teď ve větším nebezpečím, než si dokážete představit. Jestli chcete, aby přežil, tak udělejte to, co vám říkám. Nikoho tu nemáte a tak smí sem jen nemocní, nebo Row, Iris, Adéla a Riko. Je vám to jasné?!" Sandra přikývla. Až teď si Quer všiml Riany. Změřil si ji pohledem a pak zašeptal tak, aby to Riana slyšela. "Dobré kouzlo." Riana se uamála a pak odešla.

Konec 13. kapitoly
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbí se vám tato povídka?

Ano 61.1% (58)
Ne 38.9% (37)

Komentáře

1 Knihofil18 Knihofil18 | Web | 18. května 2012 v 15:26 | Reagovat

Znovu vynikajúca kapitola. :) Stále lepšia a lepšia. :) :) Teším sa na ďalšiu. :)

2 Michalka Michalka | Web | 18. května 2012 v 18:44 | Reagovat

[1]: Už zítra se dočkáš :D

3 Knihofil18 Knihofil18 | Web | 19. května 2012 v 9:56 | Reagovat

[2]: :-) ak to som rada. :)

4 Michalka Michalka | Web | 19. května 2012 v 10:58 | Reagovat

[3]: A právě jsem to dodělala :DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama