Pán Moci - 11. kapitolka

16. května 2012 v 17:23 | Michaela Fabianova |  Povídky - Pán Moci
Tak a pro vás tu máme další kapitolku! Děkuji všem, kdo napsali a chvílili i naopak moji povídku :D Vím pak, že píši dobře a vy mi tím dávate dřevo do ohně :D

11.
Adéla seděla a dívala se na vstávající slunce. Nikdo se stále neprobudil. Kdyby se měli dát na cestu, tak asi až v poledne. Co celý večer dělali, že teď tak dlouho spí? Ptala se sebe Adéla. Vůbec to nechápala. Ai je přetáhne pánvičkou. Jenže to by čekala asi marně, že by vstali. Jen asi Will, protože ten má hlavu ze železa. To Adéla zjistila jednoho dne, kdy do sebe omylem vrazili a pak ještě jednou, když sbírali schozené učebnice. Adéla potom zjistila, že má dvě boule a když se sešli na obědě, uviděla že Will nemá ani škrábnutí. Teď málem vyprskla smííchy, když si vzpomněla na tu jeho udivenou tvář, když zjistil, že má na hlvě dvě boule. Vůbec by to nezjistil. Mno... aspoň mám dost času o tom přemýšlet. Pak ji ale na mysli vytanula ta vzpomínka.
Stála v lese, na mýtince, kde rostli snad ty nejkrásnější květiny světa. Ale ona to nevnímala. Plakala, protože možná ztratila toho, koho milovala. Pak uslyší slabé ŽUCH! A otočí se. Jen kousíček od ní stál Will ve své klučičí podobě. Adéla si rychle utřela slzy. Will přistoupil a ona zpanikařila. Ale stála dál a nenechala na sobě nic znát. Jen jediná kapička potu ji málem przradila velké úsilí. Will pak najednou řekl.
"Chtěla jsi odpověď na tvou otázku."
Byl celý bledý a sršelo z něj vypětí a varování, že se asi zhroutí. Byl také od prachu a bláta. Ale také od ohně. Většinu svých oblečení měl popálených, ale Adéla tomu nevěnovala pozornost. Teď ji uchvátila jen jeho tvář. Věděla, jakou otázku tím myslí. Ale odpovědi se až moc bála. Než stačila zaprotestovat, popadl ji Will za tvář a políbil ji. Adéla jen překvapeně zamrkala. Tak takovou odpověď si nepředstavovala. Ale líbilo se jí to? Jistěže ano.
Adélku z přemýšlení vytrhnul hlas. Právě se dívala na ty tyčící se hory k nebesům, protože byli na kraji lesa a ona byla právě tam, kam slunce dalo první hřejivé paprsky. Otočila se, aby se podívala, kdo to je, ikdyž věděla na chlup přesně kdo ji vyrušil - Row.
"Proč nespíš jako ostatní?"
"Já? Už jsme vzhůru déle než vy."
"Toho jsem si všiml. A také toho špeha s popálenou távří."
"Adéla ho chytila, jak špehuje. Riko si asi dal šlofíka." Row se tomu zasmál. Adéla uměla být velice vtipná.
"Tak jedeme zpátky do Akademie, co?"
"Hm... ale takovéhle dobrodružství určitě nebude jediné. Na to vsázím všechno, co mám." Row se usmál, samozřejmě, že se dostaví ještě dost dobrodružství, které by se ostatním mohli jen zdát. Row byl rád, že z Adély není jeden z těch dětí, kteří jsou závislí na elektřině. Adéal se uměla obejít bez Elektriky. Podíval se na ni a uviděl v její tváři zasněný výraz. Takový výraz už jednou viděl. Ano! To bylo přece u holky, která se... Zbytek myšlenky uplulo v šepotu. Znovu se na ni podíval, aby si ověřil, že nezačíná bláznit a opravdu - ona je zamilovaná. Row váhavě pronesl, ale také volil ta správná slova.
"Ehm...Adél, nestalo se teď něco, o čem by sis chtěla promluvit?"
Adéla se na něj podívala a pak zpanikařila. Row poznal to, že se to snažila nějak ututlat, ale něco jí uklouzlo. Pakk to vzdala.
"Rowe, mno...já-"
"Jsme zamilovaný." Pronesl hlas těsně za Rowem a ten nadskočil.
"Neslyšel jsem tě přicházet."
"Ten váš rozhovor byl celkem zajímavý." Pak se Row vrátil k první větě.
"Cože jsi?"
"Zamilovaný."
Row se jen usmál a zvedl obočí.
"S tebou to jde od desíti k pěti."
"Proč?" Zeptal se pobaveně Will.
"Soustřeď se na výuku, a jestli uvidím ten zasněný výraz, nebo že nedáváš pozor, tak tě nakopnu."
Will se zasmál.
"Samozřejmě."
teď si dal Row dvě a dvě dohromady a pak mu vzniklo to, co ho potěšilo. Will a Adéla. Skvělá dvojce, která bude stát bok po boku v boji.
"Takže ty miluješ Willa a ten tebe?"
"Ano." Vyhrkli oba naráz a pak zčervenali. Teď se užprostě Row neudržel a zasmál se.
Bok po boku v nadcházejícím boji. Bude to ale náročná stezka smrti, nebo Moci?

Konec 11. kapitoli
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se vám tato povídka?

Ano 61.1% (58)
Ne 38.9% (37)

Komentáře

1 Knihofil18 Knihofil18 | Web | 16. května 2012 v 17:32 | Reagovat

:) :) Krásna kapitola. :) :) Obaja sú mi ako pár sympatickí. :) Som zvedavá a teším sa na ďalšiu kapču. :))

2 Michalka Michalka | Web | 16. května 2012 v 18:23 | Reagovat

[1]: To jsem ráda a mí hrdinové také :D

3 Knihofil18 Knihofil18 | Web | 16. května 2012 v 21:48 | Reagovat

[2]: :) :)

4 Michalka Michalka | Web | 17. května 2012 v 7:25 | Reagovat

[3]: Přestaň se gebit :DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama