1. Kapitola z knihy Horganův učeň, druhý díl

4. května 2012 v 17:29 | Michaela Fabianova |  Horganuv Ucen
dnes vám chci představit 1. kapitolu druhého dílu knihy Horganův učeň. Uvidíme, ale pozor! Bude to dlouhé.... :P¨

1.
Setkání přátel


Bylo týden po vrácení do Rowovi chatky, když Will na něco přišel. "Rowe, můžu trénovat s létáním? Rád bych se zlepšil. Souhlasíte s tím?" Row se na něj podíval a chvilku byl zticha a pak řekl. "Jestli to opravdu potřebuješ, tak dobře. Ale dávej si pozor na střelce. Víš jak to dopadlo, když jsme tě viděli poprvé? Dopadlo to strašně. Kdy s tím chceš začít?" Will se zamyslel. "Možná už dneska. Všechno mám hotové a teď nemám co dělat. Jo, už dneska." Row přikývl. "Pojď se mnou do výběhu a tam začneš." Will přikývl a pak vyrazil s Rowem na výběh za domem pro koně. Will se zastavil na začátku a začal se dívat na své rameno, kde měl vykresleného pegase s rohem a Křišťálem na plecích. Will se nadechnul a pak ucítil, jak se staví na zadní a i na přední nohy, jak se zvětšuje, jak mu rostou křídla a hříva s ohonem. Když se úplně proměnil, tak vypadal stejně jako na rameni, akorát byl ve větší velikosti. Row přikývl a nechal Willa aby se rozeběhnul a vyletěl vzhůru. Pak se otočil na podpatku a šel zpátky do chatky, aby si mohl dát kávu.
Will letěl s větrem o závod. Letěl nad lesem a vyhýbal se loukám a hradu Whimoonu, aby si ho nikdo nevšimnul a aby ho nestřelili šípem. Will se cítil ve svém druhém já skvěle. Plachtil už půl hodiny, když si řekl, aby zrychlil. Začal mávat křídlama stále rychleji a rychleji, až pak z něj zbyla jen šmouha, která letěla rychle jako blesk. Najednou ucítil, jak se mu na mysl napojil Row a řekl. "Wille, leť zpátky a přistaň ve výběhu. Král pro nás posílá, prý má naléhavou zprávu." Will mu odpověděl: "Dobře Rowe, zatím připrav jezdecké potřeby a věci na spaní. Vypadá to, že se ještě stavím pro Aryss a Baltora." Potom přerušil spojení a otočil se směrem k Rowovu domku. Pak mával křídli, aby tam doletěl tak akorát a ne moc brzy.
Row už byl připravený a teď čekal na Willa, až se objeví. Po chvilce ho zahlédl, jak rychle klesá k němu. Row uhnul, aby udělal Willovi místo na přistání. Will se snesl na trávu a popošel k Rowovi. Ten začal osedlávat Willa a ten bez hnutí stál na místě. Když byl Row hotoví, vyšvihnul se Willovi na hřbet a ten se tryskem rozeběhnul a pak vyletěl k oblakům. Will mával pravidelně křídli a Row se držel hrušky sedla. Cítil, jak je Row bez sebe strachem. Will pobaveně zastříhal ušima a řekl: "Rowe, uklidni se! Uvolni se! ty nespadneš a když jo, tak tě hravě chytím." A zaržál smíchem. Row si ho bledě změřil. Will protočil panenky. Ten se nikdy nezmění. A začal klesat na cestu, která se vinula pod nimi. Will nechtěl jen tak vtrhnout do města, aniž by se ohlásil. Stráže si sice nejdřív mysleli, že to je jen pták, ale když se začal Will přibližovat, tak stráže poznali pegase a jezdce. Ihned začali otvírat bránu. Will zatím přistál a teď cválal přímo do brány. Když jí projížděl, tak zpomalil do klusu a pak se začal rozhlížet po tržnici, kde mohl uvidět Aryss. Row jednou Willa zastavil a sehnul se a zeptal se, kde by mohl najít učeňku Aryss a když Will uslyšel odpověď, nečekal, až Row poděkuje a hned vyrazil. Lidé mu uhýbali z cesty. Will mířil do hospůdky, která byla na kraji tržnice. Ani ne za dvě minuty už zastavil u koryta s vodou, Row sesedl a Will se dal do pití svěží vody. Pak zvednul hlavu a pohlédl do okýnka. Přímo proti Willovi seděla krásná, černovlasá dívka v kurýrských kalhotách a tričku, protože bylo léto. Byla to Aryss. Podívala se ven z okna a uviděla hlavu pegase a hned pochopila, že je to Will a že si jedou pro ní. Než stačil Row otevřít dveře, Aryss je prudce otevřela, takže praštila Rowa do nosu, který si ho začal ihned mnout. Aryss přiběhla k Willovi a objala jeho silný krk. Pak řekla. "Vidím, že si tady pro mě. Co? ale kde je Row?" A Will pohodil hlavou k Rowovi, který si stále mnul nos. Aryss se mu spěšně omluvila a pak spolu s Rowem nasedla do sedla. Row se zeptal Aryss. "Kde je Baltor?" A Aryss ukázala za sebe, kde se teď rýsovala Willova zmuchlaná srst. Will o Baltorovi věděl, protože ucítil jeho tlapky. Row takové štěstí neměl. Přikývl a pak zasáhnul Willa do slabin, což ho znepokojilo, ale pak vyrazil a vznesl se do oblak. Víc lidí už neunese, takže bude muset nejdřív odnést Rowa, Aryss a Baltora a pak se ještě vrátit pro Toma. Tom byl bojovnický učeň a právě teď přemýšlel, co asi Will provádí. Chvilku zkoumal možnosti, ale pak uslyšel gong, který ohlašoval nástup a pak další cvičení šermu. Tomovi to nevadilo, spíš to měl rád.
Will právě přistál na nádvoří, kde už na ně čekal král Erik. Row, Aryss a Baltor sesedli z Willova hřbetu a pak se i s Willem uklonili králi a ten opětoval úklonu Willovi. Row spěšně řekl. "Vaše veličenstvo, Will musí letět ještě pro jednoho člena naší skupinky a pak se zase vrátí. Vy nám zatím řeknete podrobnosti tohoto svolání." Row se znovu uklonil, ale Will se už vznesl k oblakům.
Po chvilce uviděl hrad Whimoon, který se třpytil ve svitu Slunce. Will hned zamířil let na bojovou školu. Po chvilince už přistával na bojišti, kde právě bojovala skupinka kluků. Ti se tázavě otočili a pak překvapeně vykřikli. Will složil křídla a klusem se vidal ke klukovi s mečem, který byl oblečený v dřevené zbroji. Byl to Tomáš. Will se podíval za něj a uviděl rytíře a učitele šermířství Barona Asaka. Ten se uklonil a Will také. Potom se podíval na Toma a pak kývnul hlavou směrem k sedlu. Tomáš pochopil a řekl. "Barone Asaku, král mě volá. Will pro mě přiletěl, protože to musí být co nejrychleji. Budu muset na čas s vaším svolením opustit bojovou školu a přerušit výcvik. Mohu barone?" Baron Asak přikývl. "Co jiného ti zbývá? Když tě král volá, tak prostě musíš a Will neletěl takovou dálku pro nic za nic." Will se proslavil po cestě zpátky, ale myslel si, že to za týden už všichni zapomenou, ale jak teď viděl, mysl se ještě nevyprázdnila. Tomáš se vyhoupnul na sedlo a Will zavrávoral, když se Tomáš trochu naklonil. "Promiň příteli." Will se na něj ohlédl a řekl. "To nic, Tome." Potom roztáhnul křídla a vyskočil do vzduchu.

Asi po půl hodině Will konečně uviděl hrad Auralii, tak začal klesat. Tomáš si hradu všiml až když ucítil, že Will začal klesat. Po třech minutách už Willova kopyta zvonila o kočičí hlavy. První polovina skupinky už stála připravená, s koňmi naloženými oblečením a spacími potřebami. Row ale koně neměl, protože pojede na Willovi. Stájník přišel a podal Tomášovi otěže krásného bojového, hnědobílého hřebce. Aryss měla čistě bílou klisnu a na sedle už seděl viditelný Baltor. Row nasednul na Willa a ten radostně zaržál. Ostátní koně taky, když jejich noví majitelé nasedli. Tomáš si připnul svoje brašny za sedlo a pak se vyhoupnul taky. Row pobídnul Willa a ten se poslušně rozklusal. Pak se zeptal. "kam jedeme?" Row řekl. "Jedeme do Amérie. Prý se tam prohání po lesích mýtické zvíře. Všichni, kdo ho viděli se už nikdy z lesa nevrátili. Jeden hoch bydlí u lesa a jednou spatřil, jak se něco obrovského prohánělo po okraji lesa a honilo jelena. Budeme muset toho chlapce navštívit."
"Do Amérie?! To budu muset být hodně opatrný. Někdo ve mě může poznat dědice trůnu. Hmm… ale to je jedno. Takže směr Macindaw a potom vesnici…" Will se zaseknul. Podíval se na Rowa a ten dopověděl. "A potom směr Hylia. Tam bydlí ten klučina a tam je taky ten les s netvorem uvnitř." Will svěsil hlavu. Jestli to bude zase to stejný, jako to bylo minule, tak se už neprobudím. Potom zpomalil, aby mohl jet vedle Aryss. Ta se usmála. Ten se nikdy nezmění. A pohladila Willa po čele. Will si blaženě odfrknul. Aryss se zasmála. Pak jeli celý den a k večeru se usadili na mýtině a rozložili si věci…


Toto je první kapitolka z knihy Horganův učeň. Za pár dní, či více ji budu mít hotovou a vy víte, že vám dám vědět :)

Miška
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sanny Sanny | Web | 6. května 2012 v 13:37 | Reagovat

Krása a chci se tě zeptat na email.. no teda chtěla bych s tebou jako s autorkou knihy Horganův učeň která píše povídky udělat rozhovor...

2 Michalka Michalka | Web | 6. května 2012 v 14:18 | Reagovat
3 Sanny Sanny | Web | 6. května 2012 v 15:23 | Reagovat

[2]: Dík

4 Michalka Michalka | E-mail | Web | 6. května 2012 v 15:27 | Reagovat

[3]: Není zač :)

5 Knihofil18 Knihofil18 | Web | 14. května 2012 v 21:32 | Reagovat

Táto kapitola sa ti nesmierne podarila. :))

6 Michalka Michalka | Web | 15. května 2012 v 10:48 | Reagovat

[5]: Díky a teď si ji můžeš přečíst i se zbývajícími kapitolami Horganového učně

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama